DentEye, vaše soukromá zubní a oční klinika v centru Prahy

Otevírací hodiny : Pondělí až pátek od 8:00 (více zde)
  Telefon : +420 777 957 744 Facebook DentEye

Lacry Diag - přesná diagnostika suchého oka

Máme nový diagnostický přístroj pro suché oko Lacry Diag

Rádi bychom vás seznámili s novým jedinečným diagnostickým přístrojem pro podrobnou analýzu očního povrchu. Máme tu čest jako první v ČR vám nabídnout tento ojedinělý přístroj, který zásadně pomáhá v diagnostice suchého oka.

Suché oko patří mezi nejčastější onemocnění očí na světě. Jedná se o multifaktoriální onemocnění očního povrchu, které charakterizuje snížené množství slzného filmu nebo zhoršení jeho kvality. Za nejčastější příčinu vzniku suchého oka je nyní považovaná patologie okraje víček a dysfunkce mazových žlázek Meibomian Glands Dysfunction – (MGD), kterou v současné době trpí až 50 % populace.

Mezi nejčastější potíže patří pálení, řezání, pocit písku v očích nebo paradoxně nadměrné slzení. Nicméně v počáteční stádiích onemocnění suchého oka člověk nemusí pociťovat žádné potíže. Počáteční stádia onemocnění mají jednodušší a levnější lokální terapii. Pozdější stádia, kdy se projevují už i subjektivní potíže, vyžaduji nákladnější terapii a pravidelnou péči. Pozdní stádia MGD znamenají nezvratné změny.

Lacry Diag je nový pomocný zobrazovací přístroj pro přesnou diagnostiku a určení typu a stádia suchého oka. Díky tomuto přístroji pacient lépe pochopí kde je problém a zlepší se tím jeho přístup v terapii, která je nutná. Pro lékaře je to jedinečná pomocná metoda, díky které můžeme lépe nastavit správnou terapii, sledovat vývoj onemocnění a tím i predikovat možný vývoj onemocnění do budoucna.

Lacry Diag - přesná diagnostika suchého oka
Lacry Diag